Podmínky prodeje

Prioritou naší chovatelské stanice je odchovávat koťátka zdravá, dobře socializovaná a vychovaná. Koťátka od nás odcházejí do nových domovů starší 13ti týdnů, řádně naočkovaná, několikrát odčervená a vyšetřená veterinárním lékařem.

Koťátka jsou naučená základním hygienickým návykům, jako je česání a kartáčování, stříhání drápků, čištění oušek, atd.. Samozřejmostí je správné používání kočičí toalety, broušení drápků o kočičí škrabadlo, společné stolování s ostatními kočkami a jiné zásady "slušného" kočičího chování. Koťátka odchovaná v naší chovatelské stanici jsou zvyklá na pestrou syrovou i tzv.suchou stravu a kočičí konzervy. Jsou jim podávány vhodné potravinové doplňky a vitamínovo-minerální preparáty, které podporují zdraví a správný vývin koťat a mladých koček.

Od zájemce o koťátko z naší chovatelské stanice požadujeme skutečný zájem o kočky a jejich dobrý život.

Neprodáváme koťátka překupníkům, pro další prodej, ani množitelům koček pro klecový chov. Naše koťátka jsou vychovávána pro společný život s lidmi v bytě a jakýkoliv jiný způsob chovu je nepřípustný.

Vítáme pokud nový majitel koťátka s námi udržuje kontakt a informuje nás o tom jak se jeho mazlíček má, jak roste, jestli je zdravý a jaké má výstavní či rodičovské úspěchy. Nový majitel se koupí koťátka zavazuje k dodržování Chovatelského řádu Českého svazu chovatelů koček a předpisů s ním souvisejících, a to i v případě koupě koťátka na mazlíka, proto doporučujeme se s ním seznámit ještě před pořízením kotěte.

Od nového majitele koťátka vyžadujeme, aby se o koťátko řádně staral, což zahrnuje i kontakt koťátka s člověkem. Zajistil mu kvalitní stravu, veterinární péči, pravidelné očkování a odčervování. Při koupi koťátka dostává nový majitel spolu s novým členem rodiny i kupní smlouvu, ve které jsou uvedeny povinnosti majitele i chovatele, Průkaz původu koťátka, očkovací průkaz a výbavičku pro koťátko.

birma.kvalitne.cz